אשראי למפעלים וחברות תעשייתיות

המזכירה בשיחה לטלפון שלי, מפעל בצפון מבקש לדבר איתך , החשב ביקש שתחזור אליו .

חוזר לחשב מהמשרד, מפעל תעשייתי בענף מוצרי המתכת באיזור הקריות בחיפה .

מבקשים פגישה שתתקיים אצלהם שאתרשם מהמפעל .

החשב הינו הבן של הבעלים, דור ממשיך .

הגעתי עם הכלכלן יחד, טיול בצפון .

יצרן גדול מאוד בענף המזון רכש את המבנה בהם הם שוכרים מקום למפעל, מבקשים מהם לפנות בשנה הקרובה את המקום .

שואל אותם אם הם יודעים על עלויות ההעברה , התקנה של המכונות במקום החדש , עלות יציקת בטון אם צריך במקום החדש ? עובדים שיסרבו על פי חוק להגיע למקום חדש בחיפה ? השלכות נוספות בעלויות הארנונה ? ההובלות ? כיבוי אש ?  הפסקת ייצור לתקופה ופערים שזה יגרום בתזרים המזומנים ? ועוד ועוד .

שאלות יש , מענה אין .

במשך למעלה ממספר שבועות ישבנו בפרטי פרטים ותכננו בצורה מסודרת מאוד את ההעברה למקום חדש .

התחלנו בהבנת הצרכים של המפעל במקום החדש עם פוטנציאל להתרחבות ועקב בצד אגודל ישבנו לתמחר את הכול , וגם לתזמן זאת כך שהייצור במפעל ייפגע במינימום .

בינתיים הבעלים איתרו את המקום החדש אותו הם רוצים לשכור , והתוכנית רקמה עור וגידים .

נוצר צורך מובן לאשראי לצורך המעבר המקום החדש של קצת פחות ממיליון ₪ .

הצגנו בפני הלקוחות שלוש אופציות לגיוס הכסף מגורם חיצוני שאיננו מהבעלים למעבר למקום החדש :

  • קרן בערבות מדינה לעסקים קטנים .
  • פנייה לבנק שמלווה את החברה לצורך גיוס האשראי .
  • קרן פועלים לעסקים קטנים בשיתוף חברת הביטוח כלל .

התחלנו בפנייה לבנק שמלווה את החברה , הסכימו לתת זאת בהלוואה לחמש שנים אך הם רוצים תוספת קטנה בבטחונות ושעבוד שוטף של החברה ושעבוד חייבים ספציפי על חייבי החברה .

ההשלכות על כך מהותיות מאוד ללקוחות שרוצים להשאיר את העסק נקי משעבוד שוטף לדור הבא שצומח בחברה בימים אלו ומתחיל לנהל אותה , וגם לא רוצים לתת לבנק שליטה על הפעילות שלהם מתוקף השעבוד השוטף .

בשלב השני החלטנו יחד לפנות לקרן בערבות מדינה .

בקשה על סך קרוב מאוד לסכום שהם צריכים יצאה לדרכה , הכננו תוכנית מסודרת ומפורטת כך שהבודקת של המדינה תבין במדויק את צרכי האשראי , ובעיקר את חשיבות זמינות הכסף ללקוח .

תחזית מסודרת ל 5 שנים הקרובות עם הצגת יכולת החזר מרשימה , שינוי בעלויות המפעל בעקבות המעבר למקום החדש , סקירה מדויקת ועמוקה על הענף, על המתחרים וקורות חיים מרשימים מאוד של הבעלים . כול אלו עזרו מאוד לעניין ואנחנו היועצים הפיננסיים שמלווים את העסקה ירדנו בבניית התוכנית לפרטי פרטים כך שהתוכנית המוצגת תהיה כמה שיותר קרובה למציאות ותאפשר ללקוח להציג את צרכיו .

חמישה שבועות של ביקורת מהמדינה , של ביקורת מהבנק , והתוכנית אושרה , המימון אושר במלואו עד השקל האחרון .

המימון הושג, לשביעות רצון הלקוחות עם בטחונות נמוכים יחסית , ריבית נוחה , גרייס על ההלוואה ובעיקר ללא שעבודים שוטפים ושעבודי חייבים .

שלוש שנים אחרי : הדור הבא כבר מנהל את החברה , החליטו להכניס פס ייצור נוסף שיספק מוצרים לחברות מתכת ישראליות בארץ וחברות שונות בעולם .

גידול של 27% במכירות החברה , גידול דומה ברווחיות .

תכנון נכון של המעבר למקום החדש , והשגת המימון המלא בפריסה על פני מספר שנים מאפשרת ללקוחות להתמודד עם העניין בשלום ובקלות .

הבנת צרכי הלקוח , והתאמת האשראי המאושר לתוכנית הרב שנתית שלו , זה כול העניין .

על היועץ להתבונן מעבר לשנה הקרובה , להבין מהם הצרכים של הלקוח שלו , לאן הוא מתכנן לצמוח , להבחין מי המנהלים ? האם יש דור צעיר שרוצה להתקדם ? אם כן להיות קשוב לצרכי הלקוח וללוות אותו מקרוב כך שהוא יעבור שלב בצמיחה שלו .

שהלקוח ימשיך ויפנה אלינו שוב ושוב בכול פעם שהוא ירגיש שיש שינוי במצב הפיננסי של החברה  ובצרכי האשראי ולהבין שכשהוא רוצה לעשות אותו בצורה מקצועית יש יועץ שמלווה אותו .

מצורף מספר קישורים למאמרים אודות נושאים שעלו במאמר זה :

בהצלחה לכולנו בעשייה העסקית שלנו.

שלומי